Три найбільші міфи про склад тіла
Існує безліч невірної інформації про склад тіла. Однак доступ до достовірних даних може допомогти вам оцінити правильний та підходящий для вашого бізнесу метод.
Міф 1: існує 100-відсотково точний метод.
Перш за все неможливо дізнатись вміст жиру в людському організмі зі 100-відсотковою достеменністю.
Єдиний спосіб зробити це - дочекатись поки людина помре і тоді зішкрябати весь жир з її тіла. Нісенітниця! Один лікар колись сказав: «Навіть Ганнібал Лектор не зміг би отримати точний результат." В дійсності ж аналіз жиру на трупах протягом тривалого часу був джерелом академічних досліджень та привів до деяких ключових положень у нашому розумінні жиру.
Є багато способів виміряти відсоток жиру живого організму. І всі вони мають свої недоліки. Однак важливим є факт, що жоден з комерційно життєздатних методів не вимірює відсоток жиру по-справжньому, хоча деякі і підібралися доволі близько.
Чим дійсно займаються комерційні методи, так це чимось близько спорідненим з жиром тіла через статистичний аналіз. Для визначення необхідного нам числа було створено алгоритм на основі дослідження населення, яке знаходиться в співвідношенні з тим, що дійсно вимірюється такими методами та значеннями відсотку жиру, що були отримані науково підтвердженими способами.
Наприклад, прилади BIA (біоелектричного опору) насправді вимірюють не відсоток жиру, а вміст води в організмі. Якщо ще точніше, то вони технічно не вимірюють воду в звичайному розумінні, а визначають опір води відносно струму. Таке вимірювання пов'язане з статистичним даними щодо відсотку жиру в організмі.
Іншим прикладом є сканування DEXA. Пристрій DEXA вимірює мікроелементи тіла використовуючи рентгенівське випромінювання. Більшість людей мають певний досвід використання рентгену у стоматолога чи будь-якого іншого лікаря. Рентгенівські промені напряму проходять через тіло, відбиваючись лише від кісток та певних мікроелементів. Як виявляється, отримане значення є пропорційним до кількості жиру в організмі, якщо розглядати його зі сторони статистики.
Міф 2: DEXA - це золотий стандарт.
Ви часто можете почути як фітнес-тренери та експерти з втрати ваги говорять про "золотий стандарт" складу тіла. Суть таких розмов полягає в тому, що вони погоджуються, що нібито існує найбільш точний метод виміру.
Зовсім незрозумілим консенсусом виявляється рішення, що золотим стандартом є прилад DEXA. Однак навіть DEXA статистично співвідноситься з іншим пристроєм. Існує лише одна єдина технологія або інструмент, що "бачить" жир на живій людині і це - МРТ або магнітно-резонансна томографія. Якщо щось і є золотим стандартом, то це МРТ. МРТ розпізнає жир і саме тому є надзвичайно точним у його вимірюванні. Проте обладнання коштує близько 1 млн. доларів, тому лише лікарні та провідні дослідницькі установи мають доступ до цієї технології.
Міф 3: Найточніший спосіб - найкращий.
Отримання точних результатів щодо відсотку жиру в організмі не має сенсу, якщо таке дослідження не можна повторювати постійно. Звісно, з цим можна посперечатися, адже виміри з високою неточністю результатів також не принесуть жодної користі.
Чому повторення процедури є таким важливим ? Як фахівці у сфері фітнесу, ми хочемо демонструвати зміни у відсотку жиру в організмі і таким чином якісніше оцінювати, чи прогресує наш клієнт.
Наприклад, якщо Джейн Доу отримала результат 30% на приладі BIA та 33% за якимось іншим методом в один день, чому варто вірити ? Згідно з American Council on Exercise (Американською радою занять спортом) у неї ожиріння і їй потрібно схуднути, щоб підтримувати здоров'я, тож обидва результати передають цю необхідну та важливу інформацію.
Однак для того, щоб вирішити в який прилад вкладати свої кошти, варто порівняти їх повторювані результати з метою визначення який з приладів надає більш послідовні та відтворювані числа.
Наприклад, протестуйте одну людину на BIA три рази за день і візьміть середнє значення, тоді зробіть те ж саме з іншим приладом і довіряйте тому, у якого різниця в числах є найменшою. Іншими словами, довіряйте тому методу, що на постійній основі показує дуже схожі числа.
Наприклад, якщо після триразових вимірів за день одним методом ви отримали значення 28%, 33% та 35%, то це досить велика різниця. Проте якщо ви отримали 32%, 33% та 34% на іншому приладі, то його і слід використовувати. Це також означатиме кращі шанси відслідковувати подальші зміни та..